وبلاگ گز اصفهان

گز انگبین چیست ؟

بهترین گز اصفهان گز انگبین چیست ؟

شما در عمرتان گز انگبین نخورده اید!

اگرچه گز ، نام خود را از گز انگبین گرفته، اما به احتمال زیاد شما در عمرتان حتی یک بار هم مزه رویایی آن را درک نکرده اید، چون قیمت گزی که با عصاره گز انگبین درست می شود بسیار زیاد است.  متاسفانه به دلیل عدم حمایت های کافی وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت ناصحیح، حشره تولید کننده عصاره گز انگبین در خوانسار رو به نابودی رفته است.

شاید در زمانی نزدیک، عصاره این گیاه تنها در نوشته ها باقی ماند و صدای وز وز بال های حشره پرورش دهنده آن، در گوش خاطرات مردم محلی طنین اندازد. این نوع گز کمتر برای مشتریان داخلی ساخته می شود و معمولا ساخت این نوع شیرینی پیشاپیش باید سفارش داده شود. به این نکته توجه داشته باشید که در گز انگبین دار نیز درصد کمی از عصاره این گیاه را اضافه می کنند. اگر تنها ۱۰ درصد عصاره این گیاه به گزی مشابه با همان درصد ترکیبات اضافه شود به قیمت اسفند سال ۹۰، ۱۵ هزار تومان به قیمت هر کیلوگرم گز اضافه می شود.

بیشتربدانید :

بهترین گز اصفهان گیاه انگبین

پس آنچه به اسم گز می خوریم چیست؟!

معمولا برای ساختن گز از گلوکز ، گلاب، سفیده تخم مرغ، شکر، مغز پسته، بادام یا فندق یا خلال بیدمشک استفاده می کنند. اما جای خالی گز انگبین چه می شود؟ برای پر کردن جای خالی آن از سایر انگبین های طبیعی مانند انگبین علفی، ترنجبین یا عسل استفاده می کنند.

بندرت در گز از زعفران، هل، شیر خشت، کاکائو یا میوه استفاده می شود. مهم ترین نکته مربوط به ارزش غذایی گز این است که در تهیه آن از مواد غیر طبیعی ، مواد نگهدارنده، نشاسته، روغن یا آرد استفاده نمی شود. البته برخی تولید کنندگان گز از نوعی ماده به نام بادکا که از سیب زمینی تولید می شود نیز استفاده می کنند که این ماده ارزش غذایی آن را پایین می آورد.

شما می توانید انواع گز و طعم های مختلف آن را از گز و شیرینی آریا تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید . 


بهترین گز اصفهان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *