وبلاگ گز اصفهان

روش صحیح نگهداری از سوهان در منزل

بهترین گز اصفهان روش صحیح نگهداری از سوهان در منزل

 نگهداری سوهان در منزل

نگهداری از سوهان در منزل به چه شکل است ؟ پس از آن که مراحل پخت را پشت سر گذاشت و به اندازه کافی خنک شد می‌بایست در بسته بندی‌های مناسب آماده توزیع در بازار گردد. بسته بندی سوهان به طور معمول در جعبه‌های مقوایی و یا قوطی‌های فلزی می‌باشد. در بین تک تک سوهان‌ها کاغذ مومی و یا آلومینومی و یا هر گونه پوشش مناسب دیگر قرار می‌گیرد که مانع چسبیدن سوهان‌ها به یکدیگر می‌شود.

درب جعبه یا قوطی اصلی سوهان کاملا جذب و بسته شده و از نفوذ هوا به داخل آن کاملا جلوگیری به عمل می‌آید. این سوهان آماده ارائه به بازار برای مصرف کننده می‌باشد و در یک دمان خشک و معمولی تا مدت زمانی چند ماه قابل نگهداری می‌باشد.

نکات مهم در نگهداری سوهان

  • نور مستقیم آفتاب

در امر نگهداری سوهان و همینطور سایر شیرینی‌جات نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرند. از آن جایی که روغن یکی از مواد تشکیل دهنده سوهان می‌باشد، نور آفتاب می‌تواند منجر به خرابی این خوراکی شود. نور آفتاب شاید در ظاهر سوهان تغییراتی ایجاد نکند ولی پس از مدتی طعم آن را تغییر خواهد داد و غیر قابل مصرف می‌شود.

  • رطوبت

رطوبت یکی از مشکلاتی است که می‌تواند در خراب شدن  انواع شیرینی ها و نگهداری سوهان تاثیر داشته باشد. شهرهایی که آب و هوایی مرطوب دارند به راحتی نمی‌توانند سوهان را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند.

بهتر است در مکان‌هایی که آب و هوا مرطوب است یا حتی کولر آبی روشن است، نگهداری سوهان داخل جعبه اصلی خود و یا داخل یک کیسه پلاستیکی قرار گرفته و برای مدت زمان طولانی داخل فریزر قرار بگیرد. این کار کمک می‌کند که سوهان‌ها به یکدیگر نچسبند و به راحتی پس از مدت زمان طولانی نیز قابل مصرف باشند.

  • جعبه و بسته بندی سالم

یکی از راه‌های مناسب برای نگهداری سوهان در مدت زمان طولانی استفاده از جعبه و یا یک بسته بندی کاملا سالم و بی نقض است. سوهان یک شیرین ترد و شکننده است که اگر بسته بندی مناسبی نداشته باشد به راحتی خرد شده و از بین می‌رود. جعبه‌های فلزی یا شیشه‌ای گزینه مناسبی برای بسته بندی این شیرینی می‌باشند.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

قبل از خرید سوهان این نکات را باید بدانید!

مضرات مواد تشکیل دهنده سوهان مرغوب و نامرغوب


بهترین گز اصفهان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *