وبلاگ گز اصفهان

تاریخچه پخت و نامگذاری شیرینی سوهان

بهترین گز اصفهان تاریخچه شیرینی سوهان

تاریخچه سوهان و روش پخت آن

بیش­تر شهرهای کشور هر کدام به نحوی با یک شیرینی سنتی معروف هستند ، شیرینی سوهان نوعی شیرینی سنتی است که از پختن مخلوطی از آرد گندم، مالت، شکر و روغن تهیه می شود و دارای بافت بسیار فشرده به رنگ قهوه ای روشن می باشد.

قم و سوهان های خوشمزه اش بیشتر شهرهای کشور هر کدام به نحوی با یک شیرینی سنتی معروف هستند و شهر قم را همه با سوهان شیرینش می شناسند. مسافرین و زائرینی که به شهر قم سفر می کنند، در بازگشت حتماً به عنوان سوغاتی با خودشان سوهان می آورند. البته امروزه این شیرینی خوشمزه در دیگر شهرها نیز تهیه می شود. سوهان یکی از بهترین شیرینی های سنتی ایران است که به ذائقه تمامی مردم دنیا نیز خوشایند است.

در این بخش قصد داریم تاریخچه پخت  و نامگذاری این شیرینی خوشمزه را بازگو کنیم : 

تاریخچه سوهان

تاریخچه دقیق شیرینی سوهان به دوره قاجار نسبت داده می شود. در سال 1289 – 1290 هجری شمسی هنگامی که قرار بود صحن عقیق بارگاه حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم افتتاح گردد، بزرگان قم اقدام به برگزاری مراسم با شکوهی جهت افتتاح صحن کردند و از شاه وقت جهت افتتاح دعوت کردند. ولی براساس مقتضیات زمان، شاه جانشینی را برای خود جهت مراسم افتتاح به قم فرستاد.

در هنگام برپایی مراسم با توجه به آداب و رسوم آن دوره ، هریک از بزرگان شهر جهت احترام هدایایی را به نماینده شاه از قبیل صنایع دستی و… پیشکش کردند و در بین بزرگان شخصی به نام محمد علی عطار جهت پیشکش سمنویی که به آن شکر افزوده شده بود به نماینده تقدیم کرد که ایشان پس از صرف ناهار این شیرینی را میل نمود و به ذائقه اش خوش آمد و عنوان کرد که این شیرینی همانند سوهانی غذای مرا هضم کرد. به این ترتیب از آن زمان نام سوهان بر روی این حلوا گذاشته شد و پس از آن تولید و مصرف سوهان شروع شد که البته در ابتدا مخصوص بزرگان و اشراف بود.

بهترین گز اصفهان شیرینی سوهان

در آن سال ها افرادی به نام هادی حاج حسین سوهانی، حاج محمدرضا صفایی و حاج محمد عارفی، سوهان را به صورت دستی با یک وسیله کفگیر مانند به نام هستون تهیه می کردند و حجم تولید آن بسیار پایین بود. تا 30 – 40 سال قبل که تراشکاری به نام خازنی مبادرت به ساخت دستگاه هم زن نمود که این دستگاه باعث افزایش تولید  و در حقیقت رشد در این زمینه شد و این افزایش تولید موجب شد این شیرینی به عنوان سوغات شهر قم مطرح شود، به طوری که 90 در صد آن توسط زایران از استان خارج می شود.


بهترین گز اصفهان و شیرینی های خوشمزه را از گز و شیرینی آریا بخواهید . 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *