وبلاگ گز اصفهان

تاریخچه گیاه زعفران

بهترین گز اصفهان تاریخچه زعفران

آشنایی با تاریخچه زعفران

گیاه زعفران , بومی جنوب اروپا است و امروزه در بسیاری از کشورها، عمدتا ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، ایران، یونان، ترکیه، و ایالت کشمیر و جامو در هند کشت می‌شود. کلاله‌ی خشک‌شده در تولید لوازم آرایشی، داروسازی و صنایع رنگ‌رزی پارچه و منسوجات و همین‌طور در پخت و پز اهمیت زیادی دارد.

روکوس ساتیووس، که معمولا به عنوان زعفران شناخته شده‌است، مواد خام یکی از ادویه‌جات بسیار گران قیمت در جهان است، و قرن‌ها است که توسط انسان استفاده می‌شود. شفادهندگان مصر آن را را برای درمان بیماری‌های دستگاه گوارش استفاده می‌کردند؛ همچنین در زمان روم باستان، این گیاه به منظور التیام زخم و تسکین مشکلات دستگاه تنفسی فوقانی استفاده می‌شد.

شما همشهریان عزیز می توانید بهترین محصولات گز و شیرینی اصفهان را با بالاترین کیفیت از گز و شیرینی آریا خریداری کنید . گز و شیرینی آریا ارائه دهنده بهترین نبات و پولکی زعفرانی و بهترین گز زعفرانی اصفهان می باشد .زعفران محصولات آریا گز اصفهان چه خصوصیاتی دارد ؟


فواید درمانی زعفران

امروزه، از گیاه زعفران به عنوان یک عامل ضد التهابی و ضد سرطان استفاده می‌شود، همچنین تاثیر آن در درمان نقص‌های شناختی بررسی شده‌است. استفاده ‌های دیگر زعفران در طب سنتی عبارت است از سقط جنین و همین‌طور درمان اسپاسم، تب، سرماخوردگی، برونشیت و بی‌خوابی. در طب سنتی و طب آیورودا، از این گیاه به عنوان یک خلط‌آور و ضد سرفه (اکسپکتورانت)، آرام بخش، ضد آسم، آداپتوژن (سازش‌زا) یا قاعدگی‌آور (دارو یا هر چیزی که برای تسریع یا تشدید خون‌روش در قاعدگی به کار می‌رود) استفاده می‌شود و در طول قرن ۱۶ تا ۱۹ برای تهیه‌ی ترکیبات مختلف دارویی جهت تسکین درد استفاده می‌شد.

مردم در سراسر اروپا می‌توانند گیاه زعفران تولید کنند، اما هزینه‌ی بالای نیروی کار برای برداشت این محصول و مقدار کم تارهای زعفران که در هر گل وجود دارد، باعث شده که عرضه‌ی این محصول همواره کم‌تر از تقاضایی باشد که برای آن وجود دارد، – با وجود این عرضه به اندازه‌ای است که بسیاری از مردم می‌توانند مقادیر کمی از این ادویه را برای مناسبت‌های خاص داشته باشند. این مناسبت‌ها عبارتند از روز سنت لوسیا در سوئد و جشن‌های کریسمس در پروانس.

برای تولید یک کیلو از این ادویه‌ی خشک ۱۰۰،۰۰۰ گل با دست چیده شده لازم است. با وجود این‌که رشد این گیاه در سوئد مشکل است، نویسندگان در فستیوال‌های سوئدی عنوان کرده‌اند که این ادویه‌ی شگفت‌انگیز مدت زمان زیادی است که به نان‌های مخصوص روز سنت لوسیا اضافه شده‌است. بسیاری از فرهنگ‌ها استفاده از آن را به عنوان یک ماده‌ی دارویی یا غذایی پذیرفته‌اند، با وجود آن‌که بیش‌تر افراد به ندرت می‌توانند از آن استفاده کنند.

بهترین گز اصفهان زعفران

یونانیان باستان ثروت بی‌انتهای خدایان را با توصیف تختی از زعفران برای زئوس بیان می‌کردند.

زعفران “خون هرکول” نامگذاری شده بود و به عنوان یک طلسم محافظتی و برای مراسم بخور استفاده می‌شد. کیک زعفران توسط فنیقی‌ها به افتخار الهه‌ی باروری (عشتروت و ماه) پخته می‌شد.

در فرهنگ‌های باستانی ناحیه‌ی مدیترانه، این ادویه با قدرت، باروری، حساسیت‌های سایکیک و قدرت جنسی همراه بود. اضافه کردن این گیاه به معجون‌ها و آب ‌دارو های عشق ، یک آئین درمانی و ترکیه‌ا‌ی محبوب بوده‌است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *