وبلاگ گز اصفهان

خصوصیات سوهان خوب

بهترین گز اصفهان خصوصیات سوهان خوب

خصوصیات و ویژگی‌های سوهان خوب

یافتن سوهان خوب و با کیفیت برای بسیاری از افراد کار دشواری می‌باشد . به همین دلیل، بر آن شدیم. خصوصیات و ویژگی‌هایی که یک سوهان خوب باید داشته باشد، را به شما معرفی کنیم.

  • توجه به رنگ

اولین ویژگی که باید در هنگام خرید این شیرینی به آن توجه کرد، رنگ آن است. یک سوهان خوب دارای رنگ قهوه‌­ای روشن و همچنین عطر و طعم خوب می‌باشد. چرا که استفاده از هر نوع رنگ مصنوعی و یا مواد دیگر برای ایجاد رنگ در این شیرینی ممنوع است و مجاز نمی‌باشد. علاوه بر این در هنگام خرید، این شیرینی آن را بو کنید. از خرید شیرینی‌های مانده و فاسد خودداری کنید.

  • توجه به روغن

دیگر ویژگی و خصوصیتی که یک سوهان خوب دارد، به روغن آن مربوط می‌شود. زمانی که به خرید این شیرینی می‌پردازید، به روی آن توجه کنید. روغن نباید بر روی این شیرینی دلمه بسته باشد.

بهترین گز اصفهان شیرینی سوهان

  • سالم بودن داخل قوطی

سالم بودن سوهان‌های داخل قوطی خصوصیت دیگری است که سوهان خوب دارد. در زمان خرید، اگر قوطی این شیرینی را باز کنید، نباید بیش از یک قطعه آن خرد شده باشد. از خرید شیرینی‌هایی که همه قطعه­‌های آن خرد شده‌­اند، خودداری کنید.

  • ترد و نچسبیدن به دندان

سوهان عالی و درجه یک، سوهانی ترد است که رنگ تازه‌­ای دارد و به دندان نمی­‌چسبد.

در نهایت باید گفت که در زمان خرید این شیرینی، حتما آن را از تولیدی­‌های مجاز و مراکز معتبر که دارای مجوز و پروانه وزارت بهداشت می‌باشند. تهیه و خریداری کنید. بنابراین دقت کنید، که بر روی قوطی این شیرینی مشخصات کارخانه، پروانه بهداشت، ترکیبات، تاریخ مصرف و وزن خالص نوشته شده باشد.

مجموع خصوصیات گفته شده باعث می شود شما شیرینی سالم و اصل خریداری کنید پس حتما به این نکات دقت کنید . 

بیشتر مطالعه کنید :

روش صحیح نگهداری از سوهان در منزل

نکات طلایی تهیه سوهان


اگر بهترین گز اصفهان را می خواهید کلیک کنید . 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *