وبلاگ گز اصفهان

گز آریا اصفهان 

گز آریا اصفهان

گز آریا اصفهان بهترین گز اصفهان 

گز اصفهان یکی از خوشمزه ترین سوغاتی هاي این شهر هست و اضافه بر خوشمزگی باید دقت داشته باشیم که برترین برند ها را خریداری کنیم . اصفهان پایتخت هنر ایران هست و پر هست از چیزهایی که می شود از آنجا برای بقیه سوغات برد. از ظروف میناکاری و جعبه‌هاي خاتم کاری گرفته تا پارچه‌هاي قلم‌کار.

ولی نام اصفهان اکثر از هر چیز با گز و پولکی‌اش گره خورده و بدون اغراق اگر اصفهان بروی و از آنجا برای کسی گز، سوغات نبری انگار در حقش جفا کرده‌اي. اما این که این سوغات پرطرفدار چه تاریخ کوتاه‌اي دارد و برترین گز را می شود از کجا خرید سوال تعداد زیادی از مسافران نصف دنیا هست.

تولید اولین گز به دوران صفویه برمی‌گردد و ریشه اصلی‌اش نوعی شیرینی به اسم حلوا چوبه بوده که مخلوطی از سفیده تخم‌مرغ و شکر هست . 

و کشاورزان برای رفع خستگی و تجدید قوا از آن بهره گیری میکردند. حلوا چوبه مثل تعداد زیادی از چیزها تکامل یافت و بعد به گز تغییر کرد. در اواخر تابستان و اکثر در خوانسار و بعضی از نواحی چهارمحال و بختیاری، حشره کوچکی روی ساقه یا برگ‌هاي درخت گز انگبین می نشیند و شهد ساخت میکند، چیزی شبیه به کار زنبور عسل. قدیم‌ترها عصاره و شهدهای جمع‌آوری شده را در گز می‌ریختند.

ولی این روزها کمتر گزی هست که با عصاره درخت گز انگبین درست شود، هم کم پیدا می شود و هم قیمتش بالاست. 

حالا گز انواع و اقسام مختلفی دارد. از گزهای لقمه‌اي و آردی گرفته تا گزهای سکه‌اي و انگشت پیچ که آن خاصیت چسبندگی را ندارد و برای سالمندان مناسب هست. جای خالی گز انگبین هم با سایر انگبین‌ها مثل انگبین علفی، ترنجبین یا عسل پر می شود.

گز آریا اصفهان | بهترین گز اصفهان

آریا گز نماینده فروش اینترنتی بعضی از محصولات مجموعه گز و شیرینی آریا مانند گز ، سوهان ، پولکی و نبات و زعفران و کیک و شیرینی و باقلوا و … می باشد.

 

این محصولات به طور مستقیم از کارخانه های تولیدی مجموعه آریا تهیه می شود و با قیمتی بسیار مناسب به عموم مردم ارائه می دهد. تمام محصولات به دلیل تهیه ی مستقیم از کارخانه های تولیدی مجموعه آریا ، تازه و مرغوب می باشند .

مجتمع توليدی گز و شيرينی آريا با کادر و پرسنل مجرب و با سابقه در زمينه توليد انواع گز و شيرينی فعاليت دارد.

در اين مجموعه آریا استفاده از مواد اوليه مرغوب و باکيفيت تحت نظارت آزمايشگاه کنترل کيفيت قرار دارد که با افتخار اين مجتمع دارای نشان قلب سالم اصفهان IH HP مي باشد.


بهترین گز اصفهان

در این مقاله راجع به انواع گز اصفهان مطالعه بفرمایید. لینک مقاله

مسیریابی به فروشگاه گز و شیرینی آریا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *