وبلاگ گز اصفهان

نکات مصرف گز پروبیوتیک

بهترین گز اصفهان | نکات مصرف گز پروبیوتیک

نکات اصلی در مصرف گز پروبیوتیک

گز پروبیوتیک محصولی مفید و سالم می باشد که مصرف آن برای انسان فواید فراوانی در راستای سلامتی به همراه دارد. این فواید شامل افزایش سیستم ایمنی بدن، موثر در تنظیم فشار خون و چربی خون، جذب بهترمواد غذایی و موارد بسیار زیاد دیگری می باشد. در ادامه نکات مصرف گز پروبیوتیک ذکر می گردد.

موارد منع مصرف گز پروبیوتیک

افرادی که دارایسیستم ایمنی بسیار ضعیف هستند از جمله کسانی که به ایدز و یا هپاتیت مبتلا هستند نباید از این نوع گزاستفاده کنند چرا که سیستم ایمنی بدن آنها به حدی ضعیف است که با وارد شدن یک باکتری به بدنشان دچار مشکل می شوند، همچنین کسانی که جراحی های گوارشی انجام داده اند نیز بایستی گزهای پروبیوتیک را با مشورت پزشک خود مصرف کنند اما بقیه افراد می توانند این نوع گزها را بدون هیچ مشکلی مصرف کنند.

مصرف یک عدد از گز پروبیوتیک کافی می باشد اما اگر فردی مشکلات دیابتی نداشته باشد طبق تحقیقات پزشکی مصرف هزار عدد آن در روز مشکلی ندارد.

آیا فریز کردن گز پروبیوتیک در میزان خواص آن تاثیر گذار است؟ ا
نجماد گز پروبیوتیک موجب نگهداری طولانی مدت خواص این نوع گز میشود و میکرو ارگانیسم های آن ماندگارتر می شود.

 شرایط نگهداری گز پروبیوتیک

شرایط نگهداریگز پروبیوتیک مانند گز های معمولی می باشد
و می بایست در جای خشک و خنک نگهداری شود و شرایط خاص و ویژه ندارد.

منبع گز پروبیوتیک

منبع گز پروبیوتیک در دستگاه گوارش انسان می باشد و باکتری های سودمندی هستند که در دستگاه گوارش انسان زندگی میکنند و در تحقیقات پزشکی فواید آنها به اثبات رسیده است. لذا این باکتری ها از افراد سالم جدا شده و در شرایط ویژه ای نگهداری می شود. تولید محصولات با این باکتری های مفید و سودمند پروبیوتیک شرایط خاص ویژه می طلبد. گز پروبیوتیک دارای مجوز از معاونت غذا و دارو می باشد و موفق به اخذ پروانه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گردید.


مطالب پیشنهادی :

بهترین گز اصفهان چیست؟

نبات مایع و نبات جامد چه تفاوتی دارند ؟

نحوه پخت گز بادامی اصفهان

شرایط نگهداری گز اصفهان

ویژگی های گز رژیمی چیست ؟

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *