وبلاگ گز اصفهان

شیرخشت

شیرخشت | بهترین گز اصفهان

گز و شیرینی آریا

شیرخشت 

این مان به شکل قطعات کروی به قطر 1-5/0 سانتی متر به رنگ سفید از گیاه میزبان تراوش و پس از قرارگرفتن در مجاورت هوا به رنگ خاکستری در می آید. در واقع مان شیرخشت شیره پرورده گیاه میزبان است که تحت تأثیر آسیب لاروهای حشره پوست خوار طی تغذیه از لایه کامبیوم و ایجاد سوراخ توسط حشره کامل برای خروج به صورت رشته-هایی باریک و فیتیله ای به بیرون تراوش می شود.

منابع مختلف در گذشته گیاهان مولد شیرخشت را تحت عنوان زبان گنجشک، کاروان کش و گز نامیده اند. مهم ترین مواد متشکله شیرخشت شامل 60-40% مانیتول، مقدار کمی قند های هگزوز، فروکتوز، گلوکز، ساکارز و پلی-ساکاریدهای مشابه با گزانگبین است.

شیرخشت به عنوان ماده ای خنک و تب بر در طب سنتی مصرف دارد. به علاوه شیرخشت یک ملین اسموتیک قندی است این ملین ها به واسطه قندی که دارند بر اساس خاصیت اسمزی در روده آب را به خود جذب کرده و اثر ملینی آشکار می-سازند از این رو شیرخشت به عنوان مسهل صفرا و مقوی جگر، معده و احشا بوده و بهترین مسهل برای گیاهان تب دار است. اخیراً اثرات ضد سرطان شیرخشت ثابت شده است.

در گز شیرخشتی بین 5 تا 15% شیره شیرخشت در سیاه چاشنی ترکیب می شود. شیره این گیاه باعث ایجاد خنکی در دهان می شود و گرمی گز را کاهش می دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *