وبلاگ گز اصفهان

داستان گز و خواص گز(قسمت اول)

گز وخواص گز

اسم من ((گز)) است !

از ویتامین هاى مختلفى سرشارم .

شفابخش بوده و داراى فلزات گیاهى مى باشم .

خوردن من ، نرمى استخوان را معالجه مى کند و میکربهاى ناخوشى زا را از بین مى برد!

من و گز علفى دو برادر جزو گروه ((انگبین ))هاى غذایى هستیم ، و انگبین هاى دیگر مثل شیر خشت – بید خشت – ترنجبین – شکرگز – شکر تیغال و و و….همه جزو دسته ى ((انگبین ))هاى دارویى هستند.

ما دو برادر هر دو ایرانى و از انگبین هاى مخصوص ایران بوده ، و در جاهاى دیگر تاکنون به عمل نیامده ایم . در اصفهان با من شیرینى مخصوصى به نام ((گز)) مى سازند و با برادرم شیرینى دیگرى به نام باسلق ساخته مى شود. تهیه گز و باسلق با شکر خالص نوعى تقلب است .

در زبان فارسى به من گز انگبین و گز خوانسار مى گویند. در عبرى و عربى (من ) مى گویند و در تورات و قرآن مجید از ما به نام (من والسلوى ) یاد شده است .

ما همان مائده ى آسمانى هستیم که خداوند براى قوم یهود فرستاد و آنها از آن در مدت چهل سال سرگردانى تغذیه کردند تا به سر حد کنعان رسیدند و دسته اى از آن ها قدر ما را ندانستند. از حضرت موسى (ع ) سیر – پیاز و عدس خواستند. عده اى در شرح این مائده نوشته اند که صمغى بود که طعم شهد داشت . در جاى دیگر نوشته اند عسلى بود که بر روى درختان مى نشست و بعضى گفته اند که ترنجبین بود. در زبان فرنگى به ما ((مان )) مى گویند و انواع و اقسام زیادى داریم که سى نوع آنها شهرت دارند و معلوم نیست آنچه به نام مائده بر یهودیان فرستاده مى شد کدام نوع ما بوده است .

با توجه به خط سیر قوم بنى اسرائیل ، مائده آنها نوعى شکرک و انگبین است که در روى نوعى زبان گنجشک تولید مى شود و خواص آن شبیه انگبین هاى ایرانى است و به همین جهت است که آنرا در اروپا انگبین ((اروپایى ایران )) مى نامند. من در اینجا خود و برادرم گز علفى را که از بهترین نوع انگبین غذایى هستیم ، به شما معرفى مى کنم و چگونگى پیدایش خود را شرح مى دهم تا شما در زندگانى موجود کوچکى که پشه گز نام دارد، سیر و سیاحت نمایید و از اسرار ما انگبین ها مطلع شوید. انگبین ها چنانچه در عسل گفته شد، شهدى هستند که حشراتى پس ‍ از مکیدن نیکنوش از شیره ى پرورده گیاهان آن هارا مى سازند. اسرار ساختمان انگبین ها هنوز بر دانشمندان کشف نشده ، و با پیشرفت علم هنوز در پرده ى ابهام باقى مانده است .

همینقدر مى دانند که این حشرات پس از مکیدن شیره پرورده ى گیاه آنرا به کیسه اى که در بدن خود دارند مى برند و در آن جا تبدیل به شربتى شیرین مى نمایند که این شربت پس از خارج شدن از بدن آنها منعقد شده و به صورت عسل یا انگبین در مى آید. ساختن مواد قندى بوسیله این موجودات مخالف با اصول شناخته شده ى زیست شناسى است ، زیرا مواد قندى در طبیعت به عهده ى گیاهان قرار دارد که سبزینه اى آنها در اثر تابش نور آفتاب ، گاز کربن هوا را گرفته و تبدیل به قند مى نمایند.

ساختن مواد قندى بوسیله حشرات مغایر اصول طبیعت بوده ، چگونگى آن معلوم نیست ، این گیاه که به عربى به آن طرفا – طرفة المن واتل گویند، درختچه اى است زیبا که در بیشتر نقاط ایران و چند کشور دیگر مى روید، ولى چون در آن نواحى پشه گز وجود ندارد، تنها در خوانسار تولید گزانگبین مى کند – در ایران البرز مخصوصا مرو آباد و عباس آباد، نزدیک پل جاجرود – در جنوب ایران شیراز، سواحل خلیج فارس ، آبادان ، بوشهر – در مغرب ایران دره بازوفت و همچنین در کرمان و بلوچستان به عمل مى آید، ولى همانطور که گفتم در این نواحى پشه گز وجود ندارد تا بتواند از شیره ى این گیاهان نوشیده و مرا بسازند، ولى با مطالعاتى که بوسیله نویسنده ى زبان خوراکیها به عمل آمده ، بارور کردن این گیاهان بسیار ساده بوده و مى توان با یک طرح وسیع محصول بسیارى بدست آورد و رقم بزرگى بر صادرات کشور افزود.

پشه گزها نحل هاى کوچکى هستند که در برگهاى و ساقه هاى گون گز خانه مى سازند و از شیره ى پرورده ى این گیاه قشنگ تغذیه مى کنند و از نیکنوش آن که شفاى مردم در آن است شهدى مى سازند تا آیتى براى اندیشمندان باشد. این نحل هاى کوچک زندگانى شیرین و اسرارآمیز مخصوص به خود دارند و کندوى آنها ساقه و برگهاى گون گز مى باشد. از این که من این پشه ها را نحل مى خوانم تعجب نکنید. همانطور که پرندگان انواع و اقسام کوچک و بزرگ ، از شتر مرغ تا مینج دارند،

زنبورهاى عسل نیز انواع و اقسام کوچک و بزرگ دارند و ما براى شناسایى بیشتر آنها را در سه دسته به شما معرفى مى کنیم .

1 – دسته اول همان زنبورهاى عسل هستند که چندین نژاد به رنگ هاى گوناگون دارند و انگبین آنها عسل نامیده مى شود. به این دسته از حشرات در عربى نحل و در فارسى زنبور عسل – منج و منگ مى گویند.

2 – دسته دوم نحل هاى کوچکى هستند به اندازه پشه ، که ما با اجازه خوانندگان آنها را منجک مى نامیم . مهمترین اینها، پشه گز و پشه ون مى باشد که اولى مرا که گز انگبین نام دارم مى سازد و دیگرى برادر خارجى مرا که ((ون انگبین )) است تولید مى کند. حشره ى سازنده شکر تیغار را هر چند جزو قاب بالان است مى توان منجک نامید.

3 – دسته سوم منج ها موجودات بسیار ریزى هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمى شود و چون براى اولین باز نویسنده کتاب زبان خوراکیها آنها را پیدا کرده و در زندگانى اسرارآمیز آنها تفحص نموده ، آن ها را ((میکرو منج )) نامیده است . چون نیش این دسته به حد کافى بلند نیست و نمى تواند شخصا گیاه را بمکد. در شکافهاى مصنوعى که بدست انسان ایجاد مى شود، و از شکافهایى که حشرات دیگر بر درخت وارد مى آورند، استفاده کرده و شیره درخت را که از آن شکافها بیرون مى آید، میدان فعالیت خود کرده و تبدیل به انگبین مى نماید. مانند بید خشت که به روى نوعى بید به عمل مى آید. پس براى بدست آوردن انگبین دو عامل ضرورت دارد، یکى منج مناسب و دیگرى درخت مخصوص آن ، همانگونه که براى ساختن پیله ابریشم نوغان و درخت توت هر دو لازم است . حال براى اینکه زبان خوراکیها تنوع بیشترى داشته باشد و خوانندگان بتوانند به اسرار طبیعت آشنا شوند، چگونگى زندگانى و پیدایش پشه گز را شرح مى دهیم تا صاحبان تفکریى به عظمت دستگاه آفرینش برده و این جهان را سرسرى تصور ننمایند.

 

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید


گز های رژیمی ، آریا گز، گز آریا، گز اصفهان ، بهترین گز اصفهان، کجا گز بخرم، خرید بهترین گز، بهترین گز فروشی در اصفهان، فروش گز اصفهان، قیمت گز آردی اصفهان، قیمت گز کرمانی، قیمت گز آنتیک

گز و شیرینی آریا

آدرس: اصفهان ، ميدان آزادي ،خيابان هزارجريب ،روبروي دانشگاه اصفهان ،شيريني آريا/تلفن۰۳۱۳۶۶۹۱۳۳۷  – ۰۳۱۳۶۶۹۰۰۳۲

شعبه ۲ : بزرگراه بعثت – نبش خيابان برازنده – گز و شيريني آريا | تلفن : ۰۳۱۳۴۵۲۳۹۳۱

دفتر تهران : تهران ، بلوار آفریقا نبش ناهید غربی | تلفن : ۰۹۱۳۴۲۰۱۰۵۰-۰۲۱۲۲۰۵۱۴۳۶

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *