وبلاگ گز اصفهان

خواص شکلات تلخ برای لاغری

بهترین گز اصفهان خواص شکلات تلخ برای لاغری

یکی از مهم‌ترین فواید اثبات شده شکلات تلخ، قابلیت آن در کاهش وزن است. افراد بسیاری در جستجوی راه‌های لاغری هستند و خیلی از آنها در صحت این نظریه در مورد شکلات تلخ، تردید دارند. در اینجا به صورت علمی و دقیق قابلیت شکلات تلخ و تاثیر آن در لاغری را شرح داده‌ایم.

شکلات تلخ متابولیسم را بهبود می‌دهد

پژوهشی در مورد چگونگی تاثیر شکلات بر متابولیسم چربی و کربوهیدرات انجام شده است.
مشخص شده که شکلات تلخ، تاثیر چشمگیری روی چگونگی ترکیب و سنتز اسیدهای چرب در بدن دارد. بنابراین هضم و جذب چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را کاهش می‌دهد. در نتیجه فردی که شکلات می‌خورد، یک احساس سیری خواهد داشت. البته باید شکلات مناسبی را انتخاب کنید.
برای موارد لاغری، شکلات تلخ را انتخاب نمایید که حاوی درصد بالایی کاکائو هستند.

شکلات اشتها را کنترل می‌کند

سه هورمون انسولین، گرلین و لپتین، اشتها را کنترل می‌کنند.
انسولین انتقال قند را از جریان خون به سلول‌ها در بدن کنترل می‌کند. گرلین برای افزایش اشتها ترشح می‌شود. در حالی که لپتین با هدفی عکس گرلین ترشح می‌گردد. افرادی که در برابر انسولین مقاوم هستند، توانایی حس سیری را از دست می‌دهند. مطالعه‌ای که در هلند انجام شد، نشان داد که شکلات تلخ، مقاومت در برابر انسولین را کاهش می‌دهد و نیز سطح گرلین بدن را نیز کم می‌کند.
بنابراین کم کردن اشتها از دیگر ویژگی‌های شکلات تلخ است.

شکلات تلخ، احساس تندرستی شما را بهتر می‌کند

پلی فنل‌های موجود در شکلات تلخ، اثر زیادی بر احساس شادابی شما دارد.
وقتی شما احساس شادابی می‌کنید، تمایل دارید که کمتر بخورید تا راحت بمانید. پژوهش دیگری که در استرالیا انجام گرفته است، نشان داد که پلی فنل موجود در شکلات تلخ، چگونه آرامش و احساس خرسندی را در افرادی که این شکلات را مصرف می‌کنند تا 30 روز افزایش می‌دهد. شکلات تلخ حاوی یک نوع چربی شناخته شده به نام آناندامید است. این نوع چربی که موجب احساس آسودگی در بدن می‌شود، به مدت زیادی پایدار نمی‌ماند، چرا که به سادگی از هم می‌پاشد. با این حال شکلات تلخ، موادی دارد که از شکست زود هنگام این چربی جلوگیری می‌کند.
به همین خاطر افزایش پایدار احساس سلامت و شادابی، یکی دیگر از فواید مصرف شکلات تلخ به حساب می‌آید.

 محتوای چربی شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی چربی اشباع شده است. تمام چربی‌های اشباع شده برای بدن بد نیستند و برخی از چربی‌های خوب، در مواقعی که در حال تلاش برای کم کردن وزن و لاغر شدن هستید، برای بدن شما ضروری است. همانطور که گفته شد شکلات تلخ حاوی سه نوع چربی است. اسید اولئیک، اسید استیریک و اسید پالمیک. اسید اولئیک یک چربی منحصر به فرد است که کلسترول بدن را کاهش می‌دهد. اسید استیریک وقتی دگرگون می‌گردد، تبدیل به اسید اولئیک می‎شود. اما نشان داده شده که اسید پالمیک، سطح کلسترول را افزایش می‌دهد. با این حال وقتی با دو اسید دیگر ترکیب می‌شود، تاثیر کلی که روی کلسترول می‌گذارد بسیار ناچیز است.

مشوق ورزش

عناصر ضد التهاب در شکلات، در ترکیب با منابع غنی منیزیم آن، می‌تواند بدن شما را در حالتی قرار دهد که درد کمتری حس کند. وقتی بدن شما در چنین حالتی باشد، ورزش برایتان جذاب‌تر می‌شود. اثر محرک شکلات تلخ به حدی است که ممکن است حرکت به اندازه یک مایل، مثل یک حرکت کوتاه چند متری به نظر بیاید. ضمن اینکه لازم نیست در مورد کافئین نگران باشید. یک اونس شکلات تلخ، تنها شامل 23 میلی‌گرم کافئین است.


گز و شیرینی آریا

آدرس: اصفهان ، ميدان آزادي ،خيابان هزارجريب ،روبروي دانشگاه اصفهان ،شيريني آريا
تلفن:  ۰۳۱۳۶۶۹۱۳۳۷  – ۰۳۱۳۶۶۹۰۰۳۲

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *