وبلاگ گز اصفهان

بهترین گز اصفهان چیست؟

گز لقمه بادام 33% مخصوص

بهترین گز اصفهان چیست؟

برای اینکه بدانید بهترین گز اصفهان چیست در این مقاله همراه ما باشید:

اگر میخواهید بدانید بهترین گز اصفهان را از کجا میتوان تهیه کرد! و کدام مراکز گز فروشی بهترین گز فروشی ها در شهر اصفهان هستند این مطلب را مطالعه کنید، قصد ما آشنایی شما مراجعه کنندگان سایت با بهترین گز اصفهان می باشد.

به غیر از بازار اصفهان و میدان نقش جهان که تا چشم کار می‌کند انواع و اقسام پولکی و گز را می‌شود در آن پیدا کرد، در خیابان‌های دیگر اصفهان هم گزفروشی کم نیست.

گزشناس‌ها می‌گویند قیمت گز بسته به مقدار پسته، بادام که در آن به کار رفته فرق می‌کند .

گز اصیل را هم که نرم و در عین حال ترد است، باید از قدیمی‌های بازار خرید چون امتحان خود را پس داده‌، گز بد دستت نمی‌دهند و در استفاده از مغز پسته و بادام کم نمی‌گذارند.

گز آریا یکی از این گزفروشی‌هاست .

«گزو شیرینی آریا»، رتبه برتر مشتری مداری

صدیقه آریاکیا، مدیرعامل قنادی آریا :

  • سعی کردیم در تولید محصولات‌مان در قنادی آریا نوآوری‌های لازم را داشته باشیم و در این راستا به سمت تولید محصولاتی رفته‌ایم که شکر در شیرین کردن آنها نقشی ندارند و معمولا از شیره خرما در تولید آنها استفاده می‌شود. به عنوان مثال گز عسل زعفران یکی از محصولات خاص قنادی ما است که با عسل تولید می‌شود و شکر در آن نقشی ندارد.
  • در زمینه سلامت مواد اولیه دقت نظر بالایی داریم و به همین منظور آزمایشگاهی را راه‌اندازی کرده‌ایم که ابتدا محصولات اولیه را آزمایش و در صورت سالم بودن وارد خط تولید می‌کنیم.
  • از طرفی بهداشت پرسنل یکی از مهمترین مسایل مدنظر ماست بطوری که اکنون تمامی کارکنان این واحد دارای شناسنامه سلامت هستند.

مجتمع توليدی گز و شيرينی آريا با کادر و پرسنل مجرب و با سابقه در زمينه توليد انواع گز و شيرينی فعاليت دارد. در اين مجموعه آریا استفاده از مواد اوليه مرغوب و باکيفيت تحت نظارت آزمايشگاه کنترل کيفيت قرار دارد که با افتخار اين مجتمع دارای نشان قلب سالم اصفهان IH HP ميباشد.

 

جهت خرید آنلاین به فروشگاه آنلاین آریا گز مراجعه نمایید.

گز اصفهان یکی از خوشمزه ترین سوغاتی هاي این شهر هست و اضافه بر خوشمزگی باید دقت داشته باشیم که برترین برند ها را خریداری کنیم . اصفهان پایتخت هنر ایران هست و پر هست از چیزهایی که می شود از آنجا برای بقیه سوغات برد. از ظروف میناکاری و جعبه‌هاي خاتم کاری گرفته تا پارچه‌هاي قلم‌کار.

ولی نام اصفهان اکثر از هر چیز با گز و پولکی‌اش گره خورده و بدون اغراق اگر اصفهان بروی و از آنجا برای کسی گز، سوغات نبری انگار در حقش جفا کرده‌اي. اما این که این سوغات پرطرفدار چه تاریخ کوتاه‌اي دارد و برترین گز را می شود از کجا خرید سوال تعداد زیادی از مسافران نصف دنیا هست.

تولید اولین گز به دوران صفویه برمی‌گردد و ریشه اصلی‌اش نوعی شیرینی به اسم حلوا چوبه بوده که مخلوطی از سفیده تخم‌مرغ و شکر هست . 

و کشاورزان برای رفع خستگی و تجدید قوا از آن بهره گیری میکردند. حلوا چوبه مثل تعداد زیادی از چیزها تکامل یافت و بعد به گز تغییر کرد. در اواخر تابستان و اکثر در خوانسار و بعضی از نواحی چهارمحال و بختیاری، حشره کوچکی روی ساقه یا برگ‌هاي درخت گز انگبین می نشیند و شهد ساخت میکند، چیزی شبیه به کار زنبور عسل. قدیم‌ترها عصاره و شهدهای جمع‌آوری شده را در گز می‌ریختند،

ولی این روزها کمتر گزی هست که با عصاره درخت گز انگبین درست شود، هم کم پیدا می شود و هم قیمتش بالاست. 

حالا گز انواع و اقسام مختلفی دارد. از گزهای لقمه‌اي و آردی گرفته تا گزهای سکه‌اي و انگشت پیچ که آن خاصیت چسبندگی را ندارد و برای سالمندان مناسب هست. جای خالی گز انگبین هم با سایر انگبین‌ها مثل انگبین علفی، ترنجبین یا عسل پر می شود.


مواد تشکیل دهنده گز اصفهان

گز اصفهان از متداول­ترین شیرینی­های قدیمی و سنتی ایران است

که در اکثر گزهای مرغوب از گزانگبین، شکر سفیده تخم­مرغ و گلوکوز مایع(بادکا)، انواع مغزها همچون مغز پسته یا بادام و… ، ترنجبین، گلاب یا عرق بیدمشک استفاده می شود.

و شاید بتوان گفت تنها شیرینی در جهان است که در ترکیب آن از شیره ترنجبین و یا شیر خشت یا گزانگبین عسل یا انگبین علفی  و سرشار از منابع پروتئینی (سفیده تخم مرغ)، مواد آلی، ویتامین­ها و موادمعدنی (با توجه به انواع مغزهای استفاده شده در گز مانند بادام، پسته و خلال بیدمشک)استفاده می شود. (البته جدیدا بخاطر نایاب شدن و قیمت گران گز انگبین از جایگزین های طبیعی دیگری استفاده می نمایند. )

و دارای یکی از طولانی­ترین  پروسه­های تولید (حدود ۹ ساعت)است.

و از نظر ماندگاری و حفظ شرایط عالی بدون استفاده از هیچ گونه مواد غیر طبیعی و نگهدارنده در مقام بالایی قرار دارد (حدود ۴ ماه).


ویژگی‌های تغذیه‌ای گز

در جدول ذیل ارزش تغذیه‌ای انواع گز ارائه‌شده است.

ارزش تغذیه‌ای گز در ۱۰۰ گرم محصول

محصولات انرژی (Kcal) کربوهیدرات (g) پروتئین (g) چربی (g) کلسیم (mg) فسفر (mg) آهن (mg) روی (mg) سدیم (mg) پتاسیم (mg) ویتامین آ mg ویتامین سی (mg)
گز ۱۸ درصد پسته ۳۵۲/۸ ۶۴/۹۶ ۴/۳۷ ۸/۷ ۲۵/۲۵ ۹۰/۹۳ ۱/۲۴ ۰/۲۵ ۱۳/۱ ۲۰۷/۱۹ ۴/۲ ۱/۳
گز ۱۸ درصد بادام ۳۴۸/۷ ۶۱/۹ ۴/۴۵ ۸/۷۷ ۴۰/۹۳ ۶۹/۷ ۰/۶۱ ۰/۰۰۸ ۱۴/۱ ۸۵/۰۵ ۰/۳
گز ۲۸ درصد پسته ۳۸۰/۳ ۶۰/۱۱ ۶/۳۴ ۱۳/۵۴ ۳۸/۶۵ ۱۴۱/۱۹ ۱/۹۱ ۰/۳۸ ۱۲/۱۸ ۳۱۵/۱ ۶/۵۴ ۲/۰۲
گز ۲۸ درصد بادام ۳۷۴/۰ ۵۵/۳۴ ۶/۴۷ ۱۳/۶۵ ۶۳/۰۴ ۱۰۸/۱۸ ۰/۹۴ ۰/۰۰۷ ۱۳/۷۳ ۱۲۵/۱ ۰/۴۸
گز ۳۵ درصد پسته ۳۹۹/۱ ۵۷/۱۱ ۷/۶۶ ۱۶/۹۲ ۴۸/۳۹ ۱۷۶/۷۷ ۲/۴۳ ۰/۴۸ ۱۰/۷۹ ۳۹۴/۴۲ ۸/۱۷ ۲/۵۲
گز ۳۵ درصد بادام ۳۹۱/۲ ۵۱/۱۵ ۷/۸۲ ۱۷/۰۶ ۷۸/۸۷ ۱۳۵/۵۱ ۱/۲۱ ۰/۰۱ ۱۲/۳۷ ۱۵۶/۹۱ ۰/۶
گز پسته شکلاتی ۴۱۵/۶ ۴۹/۸۲ ۵/۹۲ ۲۲/۸۲ ۵۶/۳ ۱۴۹/۵۱ ۲/۰۸ ۰/۶۳ ۲۴/۴۷ ۳۷۰/۲۳ ۳۴/۱۱ ۲/۵۸
گز بدون شکر ۲۵ درصد پسته ۲۹۶ ۶۸ ۶ ۱۲ ۳۴/۵ ۱۲۵/۸ ۱/۷ ۰/۳۳ ۱۳/۵ ۲۸۳/۴ ۵/۸ ۱/۸

 

شما را به مطالعه مقاله های زیر نیز دعوت می نماییم:

بهترین گز اصفهان

انواع گز اصفهان –  گز آریا اصفهانبهترین گز فروشی در اصفهانگز چرا گز شد؟ –  گز شیرخشت و طبع آن؟درباره بهترین گز اصفهانبهترین گز لقمه ای اصفهانبهترین گز اصفهان چیست؟گز و شیرینی آریا تولید کننده برتر گز و شیرینی اصفهان


 

اینستاگرام آریا گز اصفهانارتباط از طریق واتساپ گز و شیرینی آریا اصفهانمسیریابی به شعبه مرکزی گز و شیرینی آریا با گوگل مپ

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *